Sprzęt piłkarski? Pierwsza liga!

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z piłką nożną, czy też masz za sobą lata praktyki, na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie. Na kondycję i umiejętności wpływ mamy nikły, ale możemy pomóc Ci skompletować idealny strój i zestaw akcesoriów.

O ile nie jesteś Messim czy Lewandowskim, Twój outfit powinien być przede wszystkim wygodny i funkcjonalny. Jego głównym zadaniem jest niekrępowanie Twoich ruchów i odprowadzanie wilgoci. Idealny strój piłkarski powinien być lekki, wykonany z przewiewnego, funkcyjnego materiału, który pozwoli cieszyć się aktywnością nawet przez kilka godzin. Gdy to jest zapewnione, można myśleć o doborze ulubionego koloru czy personalizowanych numerach oraz napisach.

Zapomnij o spodenkach!

Wbrew pozorom, nie zachęcamy Cię do rezygnacji ze spodenek, lecz do znalezienia takich, o których zapomnisz (dosłownie!) podczas gry. Kluczowy jest dobór rozmiaru. Spodenki nie mogą być zbyt duże, aby nie zsuwały się podczas biegu za piłką czy na bramkę, nie mogą uciskać ani opinać ciała. Jeśli nie jesteś pewien, który rozmiar będzie odpowiedni, wybierz się do sklepu stacjonarnego i przymierz kilka modeli. Nie ograniczaj się jedynie do założenia spodenek i przejrzenia się w lustrze, lecz spróbuj zasymulować aktywność boiskową. Wykonanie strzału „z przerzutki” czy rzutu karnego możesz sobie podarować, ale na pewno warto zrobić kilka przysiadów lub unieść wysoko nogę. Lepiej sprawdzić, jak zachowuje się materiał, w sklepie niż na boisku, na oczach publiczności. Dla lepszej higieny i dbałości o zdrowie, poszukaj spodenek, które mają wbudowaną bieliznę.

Wejdź w buty piłkarza

…czyli korki. Dobór modelu zależy od rodzaju nawierzchni. Do gry na hali potrzebujesz – jak sama nazwa wskazuje – obuwia typu halówki. Na klasycznej murawie sprawdzają się korki lane z plastikowymi lub gumowymi korkami, które zlane są bezpośrednio z butami. Jeśli grasz na grząskiej, podmokłej nawierzchni, postaw na ostre, metalowe korki na podeszwie, zwane wkrętami, a jeśli na sztucznej murawie – na turfy z drobnymi korkami. Obuwie dobieramy na tej samej zasadzie, jak każde inne sportowe. Nie może uciskać stopy ani obcierać pięt. Dobrze jest chodzić na zakupy wieczorem, gdy stopa jest zmęczona i lekko opuchnięta… zupełnie jak podczas meczu.

Jeśli grasz na pozycji bramkarza, oprócz stroju i butów, będziesz potrzebował także profesjonalnych rękawic. Dobrze dobrane nie tylko pomagają chwycić piłkę, lecz także uniknąć urazów. Niektórzy mają dwa rodzaje rękawic – treningowe i meczowe, te pierwsze do zdarcia na setkach treningów, te drugie, lepszej jakości, na czas meczu. Inni wolą kupić kilka sztuk tego samego modelu – starsze brać na trening, nowsze na mecze – dzięki czemu nie muszą dostosowywać stylu gry do rękawic i są w 100% pewni, jak będą się sprawowały. Uniwersalnym i trwałym sprzętem na każdą okazję są rękawice Reusch, które cieszą się uznaniem zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Koszulka, spodenki, korki i rękawice – oto podstawy. Reszta przyjdzie z czasem. Czas zacząć grę!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*