Bezpieczeństwo na boisku, czyli kilka słów o ochraniaczach

W grze liczy się wynik – co do tego nie ma dyskusji. Jednak nie ma wyniku bez piłkarzy, a więc równie ważne na boisku są także wygoda, bezpieczeństwo i zdrowie. Aby być w najlepszej formie i zminimalizować ryzyko kontuzji, warto zawczasu zadbać o dobre ochraniacze. Choć każdy piłkarz jest inny, inaczej trenuje i gra, nosi inną odzież, istnieje kilka uniwersalnych porad, które warto mieć z tyłu głowy dokonując zakupu. Dzięki nim unikniemy nie tylko urazów, ale także rozczarowań.

Kości pod ochroną

Główną rolą tzw. „desek” jest ochrona bardzo ważnej kości, piszczeli, nie tylko przed obiciem, stłuczeniem, ale także złamaniem, w tym otwartym, o które, wbrew pozorom, wcale na boisku nietrudno. Jeśli na widok skulonego na murawie piłkarza z nietęgim wyrazem twarzy, zastanawiasz się, jak to możliwe, skoro został zaledwie kopnięty… to najprawdopodobniej nigdy nie dostałeś porządnego kopniaka w tę część nogi. I najlepiej, by tak pozostało.

W tym celu zadbaj o ochraniacze, nawet wtedy, gdy przepisy rozgrywki tego nie wymuszają, i to nie tylko z myślą o niefortunnym zbiegu okoliczności, lecz także o celowym działaniu. Ferwor piłkarskiej walki nierzadko skłania rywali do zachowań nie fair, które zwyczajnie mogą skończyć się dla Ciebie źle.

Ochrona level expert

Na rynku znajdziemy szeroką ofertę ochraniaczy, które doskonale spełniają swoją rolę i chronią piszczel przed większością urazów. Jedną z lepszych marek, która oferuje profesjonalny sprzęt dla piłkarzy, jest . Niektóre deski piłkarskie oferowane są z dodatkową ochroną na kostki, które to, jak wszystko na tym świecie, mają zarówno zalety, jak i swoje wady. Ochrona kostek jest ważna, owszem, jednak w przeciwieństwie do ochrony piszczeli, wpływa na płynność gry, a także tzw. czucie piłki i pewność siebie na boisku. Każdy, kto gra, wie, jak spory ma udział w potencjalnym zwycięstwie. Wybór należy do Ciebie.

Bez względu na to, czy postawisz na same deski, czy też deski z ochroną kostek, przede wszystkim musisz dobrze dobrać ich rozmiar. Zbyt małe ochraniacze w sposób oczywisty powodują dyskomfort, zbyt delikatne i cienkie nie zapewniają należytego bezpieczeństwa, zbyt duże zaś przeszkadzają w grze i nie trzymają się wystarczająco mocno ciała. Dobór ochraniaczy jest kluczowy, dlatego jeśli nie jesteś pewien, co wybrać, skorzystaj z pomocy specjalistów. Profesjonalne sklepy, jak np. Ambersport, służą fachową poradą i pomagają dobrać odpowiedni sprzęt, np. lubiane przez piłkarzy na całym świecie rękawice Nike. Będziesz zadowolony.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*